0%
Opowieść o naturalnie dojrzałym smaku,
potrzebuje chwili by dojrzeć.
< Wróć do listy wpisów

Śniadanie to ważna sprawa!

29.05.2017

Porządne śnia­da­nie to pod­stawa. Dzięki niemu zysku­jemy tak potrzebną nam ener­gię. Przy­go­to­wa­nie dobrego i pożyw­nego posiłku na dzień dobry wcale nie musi być trudne i cza­so­ch­łonne. W tym wpi­sie przed­sta­wimy Wam nasz goli­szew­ski spo­sób. Jest nim Wie­deń­ski Ser Ric­cotta!

 

 

 

Zacznijmy od tego, że ricotta nie jest serem dojrzewającym, a zwarowym, o delikatnej i miękkiej konsystencji. Dzięki niej idealnie nadaje się do rozsmarowania na kanapce, czy rozrobienia na twarożek. Jego kremowa konsystencja i smak aż proszą się o to, by przygotować z niego coś prostego i pysznego. Wiedeński Ser Riccotta ma te zaletę, że zasmakuje zarówno wielbicielom słodkości, jak i tym, którzy preferują bardziej wytrawne smaki.
Z powodzeniem można podawać go na słodko z miodem i np. szczyptą cynamonu lub odrobiną suszonej żurawiny. Na słono nasz serwatkowy ser smakuje równie dobrze – polecamy połączyć go ze świeżą rzodkiewką, szczyptą soli i odrobiną świeżo zmielonego pieprzu. Takie połączenie z pewnością znajdzie wielu amatorów.

 

Śniadania to nie wszystkie kulinarne zastosowania Wiedeńskiego Sera Riccotta. Z powodzeniem możecie użyć go do przyrządzenia pysznej lazanii, sałatki bądź pierogów. Sprawdzi się też w wypiekach, serdecznie polecamy użyć go do upieczenia pachnącego sernika.

 

Poza wymienionymi atutami Wiedeński Ser Riccotta ma jeszcze wiele innych zalet. Jest bogactwem witamin i naturalnych aminokwasów, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie. Serwatka, z której powstaje, ma udowodnione działanie prozdrowotne. Dlatego szczególnie polecamy włączenie tego sera do diety osób starszych oraz dzieci. Poza wieloma składnikami odżywczymi w ricotcie znajduje się mnóstwo łatwo przyswajalnego białka, co jest niewątpliwą zaletą dla tych z Was, którzy aktywnie uprawiają sport. 100 g Wiedeńskiego Sera Riccotta zawiera go aż 9,7g!

 

Mamy nadzieję, że udało się nam Was przekonać do jedzenia pożywnych śniadań. Sami widzicie, jak niewiele czasu trzeba poświęcić, by zadbać o zdrowie i dać organizmowi energię na dzień pełen wyzwań!

Poznaj nasze sery