0%
Opowieść o naturalnie dojrzałym smaku,
potrzebuje chwili by dojrzeć.
< Wróć do listy wpisów

Kurczak alla pizzaiola

12.06.2018

W ory­gi­nal­nym, wywo­dzą­cym się z Neapolu, daniu piz­za­iola, do mięsa dodaje się tra­dy­cyjny sos sto­so­wany do pizzy. Pow­staje on z prze­cieru pomi­do­ro­wego, oliwy, czosnku, ore­gano i bazy­lii. Ten prze­pis dosto­so­wa­li­śmy do grilla, a nasza moz­za­rella świet­nie pod­kre­śliła smak potrawy.

 

 

 

 

 

Postanowiliśmy też wzbogacić nasze danie o jeden chętnie stosowany przez Włochów składnik – aceto balsamico czyli ocet balsamiczny. Kilka kropel wystarczy, by mięso połączone z serem zyskało prawdziwie włoski charakter.

 

 

 

Składniki:

 

 

 

 

 

Z obranych i posiekanych 2 ząbków czosnku i oliwy, soli, pieprzu i kilku kropel octu balsamicznego przygotowujemy prostą marynatę do mięsa. Zalewamy nią oczyszczone i podzielone na pół piersi kurczaka i dokładnie mieszamy, by marynata dotarła do każdego kawałka mięsa. Odstawiamy na ok. godzinę. W tym czasie rozpalamy grilla i przygotowujemy ruszt. Zamarynowane mięso układamy na ruszcie i pieczemy. Gdy będzie gotowe. Układamy je grillowych tackach. Na każdym kawałku kurczaka kładziemy plaster mozzarelli i pokrojone pomidorki. Podpiekamy jeszcze kilka minut, aż mozzarella smakowicie się stopi. Podajemy skropione octem balsamicznym (opcjonalnie) i udekorowane świeżą bazylią.

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj nasze sery