0%
Opowieść o naturalnie dojrzałym smaku,
potrzebuje chwili by dojrzeć.
< Wróć do listy wpisów

Cordon Bleu z mozzarellą

25.10.2018

Kur­czak w zło­ci­stej, chru­pią­cej panierce, a w środku pysz­nie cią­gnąca się moz­za­rella z Goliszewa. Jeśli zasta­na­wia­cie się, co zro­bić na naj­bliż­szy rodzinny obiad, to danie na pewno Was nie zawie­dzie. Przy­go­to­wa­nie go zaj­muje nie wię­cej niż pół godziny, a efekt jest naprawdę rewe­la­cyjny!

 

Cordon Bleu zwany jest również kotletem szwajcarskim, a to dlatego, że stamtąd pochodzi. Pierwszy raz pojawił się w szwajcarskiej książce kucharskiej w latach 40. Dwie dekady później, w Stanach Zjednoczonych taką potrawę zaczęto robić również z mięsa kurczaka. Być może ktoś wpadł na ten pomysł już wcześniej, ale tak podają oficjalne źródła. Można więc powiedzieć, że w naszym przepisie występuje amerykańska wersja szwajcarskiego kotleta wypełniona polskim serem z włoskim rodowodem:). Zrobiło się międzynarodowo:)

 

 

 

Składniki

 

 

 

 

 

Umyte piersi kurczaka kroimy wzdłuż na pół, robiąc z nich kieszonki. Rozbijamy delikatnie tłuczkiem. Nadziewamy je kawałkami mozzarelli, tak by ser nie wystawał na zewnątrz. Posypujemy przyprawami. Rozbijamy i roztrzepujemy jajko, dodajemy odrobinę soli i zanurzamy w nim mięso, następnie obtaczamy je w bułce tartej. Na patelni rozgrzewamy olej i smażymy kotlety z obu stron. Serwujemy od razu z dodatkiem ziemniaków i sałaty. Prawda, że proste?

Poznaj nasze sery